SZESZI nap: A SZESZI-napot elsősorban tanulóink számára szervezzük. A program célja, hogy különböző tematikájú programok mentén körbejárjuk a szociális és egészségügyi ás általánosságban az egészségvédelem fontos kérdéseit. A többszempontú megközelítés a szakmai tudás elmélyítését szolgálja, ugyanakkor jó alkalom, hogy tanulóinkkal kötetlen keretek között, játékosan töltsünk el egy napot.
Szakmák Éjszakája: A Szakmák Éjszakája, egy 2016-ban útjára indult kezdeményezés, amely a Múzeumok Éjszakája c. programsorozat mintájára valósul meg minden év tavaszán, jellemzően áprilisban. A program fő célkitűzése, hogy az országszerte a programhoz csatlakozó iskolák, különböző programokon keresztül, bemutassák az általuk oktatott szakmákat. Ezek lehetnek különböző interaktív (próbáld ki) programok, de akár mi magunk is előállíthatunk egy-egy terméket (csináld meg). Változatos bemutatók, előadások (ismerd meg), illetve üzemlátogatások révén nyerhetünk bepillantás egy-egy szakmai rejtelmeibe. Iskolánk 2018-ban csatlakozott első alkalommal a programhoz. Az érdeklődőket egészségnevelési, masszázs, vérvizsgálat, csecsemőellátás és egy sor egyéb izgalmas játékos feladat és kvíz várta. Az érdeklődő lakosság mellett, számos iskolai osztály is bejelentkezett és vett részt programjainkon.
Önkéntes véradás: A Magyar Vöröskereszt évente ellátogat iskolánkba, ahol önkéntes véradásra hívja az iskola munkatársait és a tanulókat egyaránt, ez egy olyan esemény az iskola életében, ahol a szakmai felkészítés mellett közelebb kerülünk a beteg emberek és az egészségügy aktív támogatásához. Adj vért, és ezzel megmenthetsz 3 emberéletet, hiszen az önkéntes véradás mindannyiunk felelőssége!
|